| GΛБЯłΞŁ a întrebat:

Deci se pare ca-mi merge Grand Theft Auto IV dar acum am alta problema, jocul imi porneste... se misca cam greu dar merge totusi dar cand vreau sa schimb setarile se dau la loc cum erau. Am incercat sa joc dar totul se vedea foarte urat, cand eram la inceput in masina aia nu vedeam mai nimic, totul se vedea mai alb, luminat, nu stiu de ce. Cum pot sa rezolv problema? Sau sa schimb setarile?

Răspuns Câştigător
| RwkY a răspuns:

E clar ca ai un PC slab, daca iti merge greu chiar daca se vede urat

GTA IV are un sistem de protectie CRASH SYSTEM, care blocheaza salvarea setarilor de grafica prea mari calculatorul tau, fapt ce ar bloca pc-ul daca nu ar exista.

Trebuie sa intelegi, GTA IV nu este orice joc, este un joc care LITERALMENTE MANANCA foarte multe resurse!

Eu am 3.3 GHZ Dual core (6.6 ghz total), 4gb DDR2 @ 1033 MHz, placa video, HD 5670 512 MB, 128 bit, si imi merge pe medium, dar se misca fara probleme, si nu pot sa dau grafica pe HIGH (desi calculatorul tine) pentru ca nu am suficienta memorie video.