| Nobalau a întrebat:

Deci vreau sa cumpar ceva pe un joc cu bani adevarati si trebuie sa dau numarul cardului...toate bune si frumoase pana cand spune,, Tranzactie refuzata: metoda de plate nevalida,, si nu inteleg unde gresesc, pe card am bani am scris totul corect si am pierdut toata ziua degeaba... va rog sa ma ajutati;-; (apropo imi trebuie o rezolvare in 10 ore deoarece ceea ce vreau sa cumpar e valabil pentru o perioada scurta [nu are legatura cu eroarea/problema mentionata]);-;

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu toate cardurile sunt autorizate pentru plata online. IN general, cele emboasate sunt autorizate, dar nici la acelea nu este obligatoriu. Verifica la banca daca cardul este autorizat la plata pe internet. daca nu, fa maine dimineata un drum la banca si autrorizeaza-l (ai nevoie de buletin si de o cerere semnata, se rezolva in 5 minute)