| Alex_Alex_1989_iVJT a întrebat:

Defineşte următoarele cuvinte: warez, off-topic, spam, post-hunt:
[pentru un server de Minecraft]

1 răspuns:
| N0xEterniS a răspuns:

Warez - un termen folosit pentru un joc/aplicatie/film piratat. De ex : '' De obicei cumperi jocuri/filme?''
'' - Nu, de obicei descarc Warez ''
Off-Topic - Ceva ce nu are legatura cu topicul respectiv. De ex topicul tau. Tu vrei sa afli definitia unor cuvinte, dar daca ar veni cineva si ar posta pagina lui de Facebook? Atunci postarea lui e off-topic.
Spam - A cam capatat un nou inteles, exemplu de mai sus, in situatia asta gandeste-te ca user'ul de mai sus a postat pagina lui de Facebook de vreo 5-6 ori. A facut spam = continut irelevant, postari multiple.
Post-hunt - Nu stiu, nici pe net nu gasesc.