| ionut6709 a întrebat:

Dinte un laptop cu procesor Intel Celeron si unul cu procesor Intel Atom care e mai bun ma refer pentru rularea jocurilor mai vechi ex: gta san andreas, minecraft, cs go, care ruleaza mai bine?

3 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Depinde din ce generatie sunt, cate nuclee au etc.

| ionut6709 explică:

Ma refer dintre Intel Atom si Celeton din aceas generatie ( de exemplu daca ambele sunt dual core, sau ambele cu 4 nuclee tot sunt diferite intre ele, nu?

| DoarSaRaspund3124 a răspuns:

Probabil atom, cs go este pentru pc puternic, am avut eu odata cs go pe un pc mai vechi - dual core e5500, 4gb ram, nVIDIA 8400gs.Atom este mai bun la tot, dar cs go nu e bun nici unul din cele doua.