| Andreidita211 a întrebat:

Dintre GTX 750 TI, Intel pentium G3260 si 6 G de ram ddr 3, ce ar trebui prima oara sa schimb, vreau sa fac un upgrade?

Răspuns Câştigător
| j1NNNx a răspuns:

Procesorul pentru ca este cel mai vechi. placa video si ramul sunt ok, cauta cel putin un i3!

1 răspuns:
| Emanuel9598 a răspuns:

Mie procesorul mi se pare de ajuns 2 core 4 thread (2 thread per nucleu intr-un modul, find 2 module) pentru un 750 ti mi se pare k, daca folosesti sistemul ca workstation randare video photoshop etc, merita sa schimbi procesorul. Oricum eu nu prea recomand sa mai faci upgrade ca lumea deja face trecerea pe sisteme cu placi de baza ddr4. Pentru ca placi video puternice ce nu se impaca cu rami de 1333mhz 1600mhz sau 1800mhz.