| cristinaObrien a întrebat:

Dupa ce am dezinstalat o aplicatie din telefon, inca imi apare norișorul de icloud in appstore langa aplicatia stearsa, cum fac sa o sterg complet?

1 răspuns:
| Ora de net a răspuns:

Salut,

Chiar dacă îți apare norul de Icloud în dreptul aplicației, asta nu înseamnă că ea nu a fost ștearsă complet. Norul respectiv este acolo pentru a te informa despre ce aplicații poți să descarci fără să trebuiască să le cumperi (dacă ai făcut deja asta în trecut).

Nu există posibilitatea de a elimina norul respectiv din dreptul aplicațiilor folosite în trecut. În schimb, poți să ascunzi achizițiile pe care le-ai făcut în trecut. Mai exact, poți să ascunzi aplicația respectivă. Găsești aici informații despre cum să faci asta: https://support.apple.com/ro-ro/HT201322