| xcristix a întrebat:

Dupa ce am facut rost de momeniu si hosting cum imi editez site-ul? de ce programe am nevoie? am facut rost de host gratis de la 000webhost.com si ei au si un website buldier dar vreau sa fac eu site-ul manual cu html, dau funda cui ma ajuta primul!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai hostingul respectiv ar trebui sa iti puna la dispozitie un cpanel. Un panou de control pe care poti sa urci fisiere, sa le acesezi pe cele existante samd. Daca nu ar trebui sa iti ofere niste date de conectare la un ftp si le urci la mana prin total commander sau alt utilitar de genul.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai pui mana si inveti html+css prima data. Nu ai nevoie decat de un editor de text, niciun alt program.
Uite un tutorial http://www.w3schools.com/html/default.asp.

| xcristix explică (pentru suntserios):

Da stiu asta dar cum pun ceva pe site, cum modific ceva, de ce programe am nevoie?

| suntserios a răspuns (pentru xcristix):

Pai hostingul respectiv ar trebui sa iti puna la dispozitie un cpanel. Un panou de control pe care poti sa urci fisiere, sa le acesezi pe cele existante samd. Daca nu ar trebui sa iti ofere niste date de conectare la un ftp si le urci la mana prin total commander sau alt utilitar de genul.