| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim a întrebat:

E asa de mare diferenta intre Core2Duo si Core2Quad? argumentati va rog!
Actual am 2gb ram si un Core2Duo de 2Ghz. Daca mi-as pune un Core2Quad de 2. 6Ghz ar fi o asa mare diferenta? Explicati-mi in detaliu!

2 răspunsuri:
| Santo2190 a răspuns:

Core Duo reprezinta numele dat de Intel procesoarelor sale cu doua nuclee iar Core 2 Duo descrie a doua generatie de procesoare cu doua nuclee de la Intel.

Core2Duo = doua nuclee pe acelasi microprocesor
Core2Quad = patru nuclee pe alelasi microprocesor.

| Santo2190 a răspuns:

Deci da, o foarte mare diferenta, am uitat mentionarea mai sus