| Qenzor a întrebat:

E bun pentru jocuri AMD semphon 2500+?
1, 75ghz

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Mergi aici:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_AMD_Sempron_microprocessors

Cauti "SDA2500DUT3D" si vei gasi singurul Sempron 2500+ la 1.75 GHz (poti cauta si dupa "2500+" - sunt doua, unul la 1.4 GHz si cel la 1.75 GHz). Daca observi, este un procesor din anul 2004. Mai trebuie sa stii ca Sempron erau procesoarele mai slabe de la AMD (Athlon erau cele mai puternice). Asadar este bun pentru jocuri de la inceputul anilor 2000 si tot iti mai trebuie ceva placa video si RAM decente pentru a te juca chiar si acele jocuri.

| Qenzor explică (pentru flixbuster):

Imi merge sampul si csgo pe low toate?

3 răspunsuri:
| Qenzor explică:

Merge Csgo samp lol pe el?
Eu ma m uitat pe un site si mi o spus ca merg60+fps medium.

| flixbuster a răspuns (pentru Qenzor):

No, iote ca m-am uitat si eu pe doua site-uri si mi-o zis ase:

http://store.steampowered.com/app/730/CounterStrike_Global_Offensive

Jos, la System Requirements: Processor: Intel® Core™ 2 Duo E6600 or AMD Phenom™ X3 8750 processor or better

Core2Duo E6600 e un procesor aparut la vreo 2 ani dupa Sempron 2500+ al tau si mai e si din alta liga (Performance, nu Budget). Mai vezi si cerinta placii video, RAM.

Celalalt joc:

http://wiki.sa-mp.com/wiki/Introduction#System_Requirements

Aici esti intre minim si recomandat cu procesorul tau. Din nou, vezi placa video si RAM.

Oricum, daca n-ai altceva mai bun de facut, metoda trial-and-error iti va spune exact cum stai: instaleaza fiecare joc si incearca sa-l joci.