| anonim_4396 a întrebat:

E bun sistemul urmator? :

-Placa video GIGABYTE Radeon RX 460 WindForce OC 2GB DDR5 128-bit

-Procesor AMD Ryzen 5 1500X 3. 5GHz box

-Carcasa Floston RED BARS

-Memorie HyperX Fury Black 8GB DDR4 2133MHz CL14 Dual Channel Kit

-Sursa Corsair NEW VS Series VS450

-Hard disk WD Blue 1TB SATA-III 7200 RPM 64MB

-Placa de baza MSI B350M PRO-VDH

Sunt toate piesele compatibile?

Ar functiona bine?

4 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Eu as lua mai degraba un ryzen 3 1200 las overclocka si as cumpara un RX 470

| TufanelTufis a răspuns (pentru alexboss2020):

Asta daca scade destul de mult de la alte componente. avand in vedere ca bugetul este de 2000 lei

| sodaT a răspuns (pentru TufanelTufis):

Pai asta este pentru altcineva, doar intrbam...

| Mihaivladmihai a răspuns:

Ar merge bine....procesorul ar tine si o placa video mai buna..pana la un 580 sau 1070... dar poate nu ai nevoie de mai mult