| MrOvidiu a întrebat:

E buna placa video Intel Core HD Graphics 3000 pentru jocuri
cum ar fi Call of duty modern warfare 3?

Răspuns Câştigător
| aan a răspuns:

Intel nu face placi video. Asta inseamna ca procesorul are grafica integrata, adica nu ai nevoie de placa video, dar poti sa pui una daca vrei. Desigur ca nu o sa-ti mearga jocul bine fara placa video. Grafica integrata e pentru jocuri vechi sau care nu solicita.

3 răspunsuri:
| geo675 a răspuns:

E destul de buna, are o memorie video relativ mare dar nu te poti arunca sa joci cu ea jocuri precum modern warfare 3 la max deoarece e integrata si in practica nu e atat de buna ca in teorie,deci daca vrei sa joci ultimele jocuri aparute,puneti o placa dedicata, ca sa-ti dau cateva exemple:atii radeon hd 5970, nvidai gt525.etc.

| Aniu a răspuns:

Normal ca nu, e o integrata.

| iuli96 a răspuns:

Nu e buna