| CARTEDEBUCATE a întrebat:

E compatibila o sursa njoy de 500W si o placa video Asus Gtx 960 4gb STRIX cu i5 3470,8gb Ram DDR3 1600Mhz si o placa de baza Lenovo?

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ca putere e destula. Daca ai certificare buna, si se potriveste la cabluri, ia cu incredere.

| gamersamp12 a răspuns:

Te rog eu nu cumpara LENOVO du-te ia un ASUS, sau GIGABYTE

| NicolaeCristianAnonymous a răspuns:

Vezi sa fie toate compatibile cu placa de baza, te poti uita pe Youtube.
O sursa de 500 pare de ajuns, dar la ce placa video folosesti, sa fi sigur folosește o sursa de 550 sau 600w.

| n0rthestside a răspuns:

Eu zic sa-ti pui un 550W si e totul ok.

| cristibossvip05 a răspuns:

Se potriveste mai mult ca sigur. Trebuie sa fie acelasi format cu cel al carcasei, atx cu atx, etc. Iti ajung 500 W 100%. Vezi sa aiba o eficienta minim 85%, preferabil peste 90, si o certificare cat de cat decenta