| ReaPeR69 a întrebat:

Era un joc cu o minge rosie in 2D cu o grafica un pic mai slaba pentru ca jocul e vechi.Scopul nivelelor era sa gasesti logo-ul de la internet explorer.Mai erau punctele sub forma de ADN sau de cromozomi(cine stie biologie). Daca stiti vreunul jocul sau daca l-ati jucat cand erati mai mici să-mi spuna va rog numele la joc.Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| Dreik a răspuns:

Sigur. Jocul este SUPAPLEX. Bila roșie semnifica un virus iar nivelele erau de fapt placa de baza a calculatorului. Dacă nu ma înșel jocul a fost portat și pentru. Andorid. big grin

| ReaPeR69 explică (pentru Dreik):

Mersi fain! Vreau sa ma jo si eu cam toate jocurile vechi pe care le-am jucat cand eram mic.Sa vad cum e acum sa le joci.Mersi din nou mult!

1 răspuns: