| Skyline99 a întrebat:

Eroare conectare la server metin2.ro sau orice gen de metin

As avea o problema cu metin2. joc de 2 ani jocul acesta si mi-a mers mereu foarte bine, dar de la o vreme a inceput sa nu-mi mai mearga cand incerc sa ma loghez imi da mereu aceiasi problema... eroare conectare la server.
Am contactat asistenza depe site metin2.ro si mi-au dat diferite solutii dar fara rost.

1)Am reinstalat windows"folosesc windows 7 ultimate 64 biti) apropo am pc destul de bun 4 ram procesor 2.7 placa nVIDIA g force 2 gb utilizabili.

2) Am incercat sa reinstalez metinul dar nimic. aceiasi eroare conectare la server imi zice

3)Am incercat sa sa redescarc clientul dar mereu aceiasi problema.

PS : Am net de Italia 7 mega ping 56, dar nu cred sa fie vreo problema cu netul pentru-ca de 2 ani folosesc acelasi net si mi-a mers mereu forte bine

Va rog sa ma ajutati. mersii astept raspuns

7 răspunsuri:
| andypk a răspuns:

L ai rezolvat?

| Łéñà a răspuns:

Poate se lucrează pe server. Eu joc Metin2 Magic, am aceeaşi problemă.Sau verifică CONFIG din channel 1... Mie când îmi făcea aşa aşteptam mult timp să-şi revină. Uneori îl reinstalam (mă rog, la chestiunea cu reinstalatul mie cel puţin îmi mergea...). Baftă!

| Skyline99 explică (pentru Łéñà):

Am aceasta problema de 4 luni. nu cred ca dureaza atat sa lucrezi la un server. plus ca am prieteni calora le merge foarte bine.
Am descarcat diferite tipuri de metin si imi da mereu aceiasi proble cu eroare conectare la server.

PS: Cum adica sa verific config din chanel 1?happy

| Skyline99 explică (pentru Łéñà):

Am problema aceasta de 4 luni si nu cred ca se lucreaza la server pentru ca am prieteni calora le merge foarte bine.

Am descarcat diferite tipuri de metin dar imi da mereu aceiasi problema cu eroare conectare la server.

PS: Cum adica sa verific config de la chanel 1?

| Łéñà a răspuns:

Dă şi tu un search pe google despre problema ta.Au avut mulţi problema ta, incluzându-mă şi pe mine.Cel puţin la mine merge după ce îl reinstalez. Şi încearcă şi tu Metin2 Magic Dealer, poate ăla merge.

| Skyline99 explică (pentru Łéñà):

Crezi ca nu am incercat sa caut pe net?laughing
Nu cred ca a mai avut cineva problema mea.
am incercat orice solutie posibila dar nimic, plus ca nu-mi merge niciun fel de metin am descarcat cred ca vreo 10 variante dar mereu aceiasi problema.
Inca astept raspuns, mersi oricum

| Alex_Sidor_1995 a răspuns (pentru Skyline99):

Ce era? am eu aceeasi problem acum...