| Madamadll a întrebat:

Este bun acest laptop Acer sa ma joc pe mediu CS:GO? Fara sa am lag? Macar pe low dar sa mearga bine. Uite:Intel pentinum 2020M Procesor (2, 4 GHz, 2MB L3 cache)
Grafica HD
HD +LED LCD
4GB DDR3 memory
500 GB HDD
DVD- Super multi DL drive

4 răspunsuri:
| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Pentru cs go ai nevoie mai mult de procesor, si o placa video decenta, deci procesorul nu e prea ok. Ca sa nu ai lag ar trebui sa iti mearga in minim 60fps, iar acest procesor nu duce nici 30. Abia cu un laptop cu procesor i7 7550u pot sa scot 70-90fps cu toate pe low.

| Madamadll explică (pentru Tataru_Ionut_2001):

Dar daca dau performanta pe ultra si toate astea?

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns (pentru Madamadll):

O sa iti mearga in vreo 3 fps atunci, trebuie sa ai o placa video decenta, macar un 1060 de 3gb, sa dai toate pe ultra in cs go, in rest tine de procesor

| Vladescape a răspuns (pentru Tataru_Ionut_2001):

La mine am un 1030gt 2 vram 16 gb ram ddr4 procesor Amd ryzen 1200 3.1 ghz x4 si e ft slab pe langa i7 si prind pe totu max 100 fps.
Ram nu are legătură cu fps.