| Ion888 a întrebat:

Este bun acest pc? Eu l-am facut |Procesor Intel® Core™ i7-8700K Coffee Lake, 3. 70GHz, 12M, Socket 1151 - Chipset seria 300, BOX|https://m.emag.ro/......rosu|Placa video GIGABYTE GeForce® GTX 1070 G1 Gaming, 8GB GDDR5, 256-bit|Sursa nJOY Storm Series 550, 550W, 80 Plus White, Active PFC

7 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Cu ce ai facut lidul la procesor ca mie nu mi-a mers cu pasta sad. Serios vorbind (ignora ideea daca nu intelegi ironia), vrei sa zici ca tu ti-ai pus componentele intr-o lista, nu ca "l-ai facut". E ca si cum spui ca ai facut un ou, dar doar o gaina poate sa faca asta. Pare/e ok dupa componente, daca lasi link la fiecare in parte iti spun ce si cum, trebuie sa fie toate, placa de baza etc.

| Ion888 explică:

Cauta pe eMAG

| CM7YRE a răspuns (pentru Ion888):

"Lid" opus la "delid" daca stii, nu link. Nu "faci tu" un calculator, o componenta. Producatorul face o componenta nu tu. Tu ai incercat/ai "facut" o lista, o configuratie. Tu maxim "l-ai facut pe piese, l-ai asamblat" etc.

| Ion888 explică (pentru CM7YRE):

Pai da ma l-am facut pe pirde dar sunt compatibile intre ele?

| CM7YRE a răspuns (pentru Ion888):

Pai da ma da' listeaza si tu "Frumos". Un calculator e alcatuit in general din:
1. CPU =Procesor
2. MB= Placa de baza
3. RAM
4. VGA = Placa video
5. SSD sau HDD
6. HDD sau SSD
7. PSU = Sursa
8. Case = Carcasa
9. Monitor = "optional", noteaza ce monitor ai deja.
In ce-ti intra tie procesorul ala, ce rami ii bagi? Etc. Daca tu nu zici tot n-ai ce si cum sa obtii.

| Ion888 explică (pentru CM7YRE):

&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view ramii sunt astia