| TobyLikeBoy a întrebat:

Este bun un laptop cu specificatiile urmatoare:

Windows 7
32 bits
2 GB RAM
AMD Athlon(tm) II Dual-Core M320 2.10 gHz

Nu ma pricep la pc-uri si vreau sa stiu ce jocuri noi cat de cat ar merge fara lag.

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

E bun pentru net/filme. Jocuri, nimic. Zuma deluxe, de-astea de pe FB poate. W7 cu 2 GB ram si joace? Come on!
@BlackNinja: Ala un procesor mobil FOARTE SLAB pentru anul 2014. Poate sa aiba si GTX 880M SLI, ca tot ca *&(^ o sa ii mearga joacele.

| TobyLikeBoy explică (pentru KodrutZ):

Eu ma joc jocuri din 2012 gen Sniper V2, Far Cry 3 si n-am lag straight face. Ma gandeam ca merg si astea din 2014 gen Watch Dog.

| KodrutZ a răspuns (pentru TobyLikeBoy):

Desigur. Sa i-o zici pe asta lu' mutu'. http://www.notebookcheck.net/......987.0.html
Poate la 640X480 rezolutie si toate detaliile la minim...

| BlackNinja a răspuns:

Nu cred ca o sa iti mearga vreun joc nou.In plus, cea mai importanta componenta in gaming este placa video, pe care tu nu ai precizat-o.Deci o sa mearga jocuri cam din 2008-2009, dar depinde de placa video.Cu o placa video FOARTE buna si componentele astea ai putea juca jocuri din maxim 2012.

| TobyLikeBoy explică:

Codrutze taci ca n-ai nicio treaba cu calculatoarele. Si merg la capacitate maxima.