| BsrVoss a întrebat:

Este iMac bun pentru jocuri?

Răspuns Câştigător
| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Nu sunt faculte pentru asa ceva, sunt facute pentru productivitate, pentru programare...cei mai multi oameni isi iau un imac pentru serviciu, sau vor sa scoata bani de pe urma lui, sau pur si simpu vor un sistem elegant pentru office.

Am un imac cu i5 din 2015, dar am trecut la un sistem de gaming adevarat, si cu greu ma puteam juca ceva...de exemplu ma jucam cs go cu toate detaliile si rezolutiile pe low la undeva la 150 200 fps..restul jocurilor care m-am jucat pe el au fost metro redux, tomb raider 2013, outlast, outlast 2, firewach, cu detalii pe medium undeva la 30 40 fps, o medie over all al tuturor jocurilor.

Plus ca imac-urile se incing foarte repede, ajung sa am in idle 56 de grade, iar cand il solicit temperaturile ajung undeva la 87-95 de grade, iar pentru gaming inseamna sa iti blestemi zilele

2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Nu. Mac-urile sunt facute pentru segment de office. Sunt facute sa arate bine, sa fie silentioase si cam atat. La performanta mai putin.

Nu exista prea multe jocuri disponibile pe MacOS.
Daca vrei jocuri orienteaza-te spre un computer/laptop puternic cu Windows.

| Anonjm9263 a răspuns:

Nu