| Cristian2003 a întrebat:

Este mai bine sa-ti descarci Minecraft cu bani si cu tot cu tot premiul decat sa-l piratezi si sa piratezi si cu cont premium?
Eu l-ampiratat,dar imi face multe probleme, daca l-as cumpara cu cont premium mi-ar mai face probleme pentru ca mie cand intru pe versiunile de Minecraft de 1.8, 1.3,1.8.8 etc cand umblam si la o singura setare de exemplu sa-mi cresc fps-urile nu mi se mai vedea lumea,imi dadea crash Minecraft-ul si-mi scria "Java TM platform SE binary nu mai functioneaza
' simai jos scria "Windows va inchide programul si va va anunta daca va gasio solutie" siimi arata inchidere program? Daufunda, argumentati!

9 răspunsuri:
| SonicAndrei a răspuns:

Întotdeauna un joc cumpărat va merge mai bine decât unul piratat. Dacă ești dispus să plătești 20€ pe Minecraft atunci e bine, merită. Dacă nu, atunci ia jocul din altă parte. Fiecare hacker face versiunea lui de joc pe care o dă lumii gratis. Sigur vei găsi o versiune compatibilă cu calculatorul tău.

Întrebare opțională: Ce Windows ai? Ai Automatic Updates activat?

| Cristian2003 explică (pentru SonicAndrei):

Am 8

| Cristian2003 explică (pentru SonicAndrei):

Dar legat de ce am scris mai jos despre problema mea cu versiunile de Minecraft de 1.8, 18.5, 1.8.8 etc ce zici?

| SonicAndrei a răspuns (pentru Cristian2003):

Eu cred că versiunea piratată e de vină. Am întrebat de Windows pentru că ar mai putea fi o mică posibilitate să nu ai ceva instalat în calculator. Există update-uri pe care unii le consideră inutile, dar uite că pot face diferența între a merge şi a nu merge un joc, un program.

Doar de curiozitate, intră în Control Panel la secțiunea de System and Security în Windows Update. Spune-mi doar dacă e activat Automatic Updates.

| Cristian2003 explică (pentru SonicAndrei):

Zice ca nu sunt activate si dupa ce le-am activat imi zicea ca 161 de actualizari obligatorii sunt disponibile si 71 sunt optionale

| SonicAndrei a răspuns (pentru Cristian2003):

Dacă ai toate update-urile făcute înseamnă că nu duci lipsă de nici un program. Deci e clar versiunea piratată de vină. Ia jocul din altă parte. Dacă vrei ți-l pot trimite prin mesaj privat (îl pun pe WeTrasnfer și îți trimit link).

| Cristian2003 explică (pentru SonicAndrei):

Da,dar eu am jucat mult skypvp si skywars si nu vreau sa-mipierd progresul

| SonicAndrei a răspuns (pentru Cristian2003):

Ce e skypvp şi skywars? După nume bănuiesc că sunt servere on-line... Dacă te referi la construcțiile făcute în lumea ta (offline) atunci fi fără griji. Dai un copy-paste la hartă (e ascunsă undeva prin C, ți-am trimis în mesaj) şi o pui la loc după ce instalezi noua versiune. Desigur mai trebuie să-ți alegi şi același nume ca să te pună în locul în care ai rămas ultima dată şi să te recunoască câinii. Şi să-ți păstrezi nivelul.

| alexandruseici a răspuns:

Salut. E foarte important sa ai un joc cumparat decat un joc piratat. Si sa stii ca Minecraft chiar merita acei 20 de euro pentru ca poti face foarte multe lucruri: Poti juca pe serverele premium, poti face servere cu lan in care sa joci cu prietenii tai, si nu vei intampina probleme de genul : Try to restarting your game.Si nu uita! Un joc cumparat este mai bun decat un joc piratat. Sper ca te-am ajutat big grin