| daniel150824 a întrebat:

Eu am aceste componente
CPU
Intel Core i5 4570 @ 3. 20GHz
RAM
8.00GB Dual-Channel DDR3
Motherboard
Hewlett-Packard 18E7
Graphics
Generic Non-PnP Monitor (1440x900@60Hz)
Intel HD Graphics 4600 (HP)
1024MB ATI AMD Radeon HD 7000 series (Dell)
Storage
111GB Samsung SSD 840 EVO 120GB (SATA (SSD))
465GB Western Digital WDC WD5000AAKX-60U6AA0 (SATA )
Si as vrea sa dau upgrade la placa video ce mi ati recomanda pentru gaming (La un buget 800 lei)

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Mai pune o leacă și ia-ți măcar așa ceva:
https://www.emag.ro/......D66L42MBM/

| lpavel a răspuns:

Cauta placa ta de baza pe net, pui link-ul aici sa vad ce detalii are, altfel nu-ti pot recomanda placa video pentru ca nu stiu ce e compatibil cu placa de baza! eu am cautat putin dar nu am gasit, deci cauta si tu iar daca gasesti, lasi link aici!

| DarthNiger a răspuns:

O sa iti mearga placi video GeForce NVidia din seria 900 sau 700 mai sigur, dar nu stiu care din ele sunt cele mai compatibile cu PC-ul tau, ai o placa de baza destul de noua insa nu sunt multe informatii despre ea si nu suporta placi video prea performante.

| marinaru777 a răspuns:

PCI Express x16 slot Gen 3.0 deci vezi ce placa gasesti pana in 800 lei pentru ca ai slot pcie x16 3.0