| anonim_4396 a întrebat:

Eu aseara, prost cum sunt de obicei..am instalat un "hack"..na.Nu imi sta in fire sa joc cu cheaturi dar un prieten mi-a spus sa facem putina caterinca. Dupa a urmat o lupta crancena cu virusii si toti troianii posibili. Acum nu stiu daca mai este ceva virus in PC, dar in >>>=User--...-Local---Temp (mi se tot creaza un folder numit IMFcontentext) alaturi de un fisier cu un nume lung ca drq...in fine. Daca cineva a citit pana aici, imi poate raspunde: Cine creeaza fisierul acela?

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Un troian boss. Mai de devirusat dar cel mai simplu ar fi un stick cu wndows facut pe alt pc si reinstalare.

| skull12 a răspuns:

Descarca Malwarebytes ( https://www.malwarebytes.com/ ) si CCleaner ( https://www.ccleaner.com/ccleaner/download ) foloseste prima data malware-ul si dupa aceea ccleaner ul, de preferat in Safe Mode ( gasesti pe yt, daca nu sti sa intri in safemode), dupa ce iti gaseste troianii etc, intri din nou in "modul" tau normal... si te scapa de orice troian, malware etc, si eu am facut asta.

| FlorinBelengher a răspuns:

Da-ti laba si trece