| ghorghe123 a întrebat:

Eu la minecraft 1.6.2 cand vreau sa instalez un mod nu imi apare minecraft acolo in bin si nu stiu s ainstalez! Ce pot sa fac? !

1 răspuns:
| CrappinMorth a răspuns:

Pe minecraft 1.6.2 e MULT mai greu sa bagi moduri...dar iti voi explica doar 1 :
1. Pornesti Run scrii %appdata% si intri in folderu. minecraft
2. Te duci la VERSIONS si copiezi 1.6.2 tot in acelasi folder
3.Redenumesti 1.6.2 in orice vrei tu
4.Lafel faci si cu fisierele din folder le denumesti in acelasi nume ca folderu care i-ai schimbat numele
5.Intri in.txt din interiorul folderului
6. Unde scrie 1.6.2 inlocuiesti cu numele folderului
7.Salvezi
8.Te duci in.rar stergi meta inf si pui moduri
9.Selectezi (nume folder) din launcher de la settings
10.Nu stiu sa explic.