| robertmagiculhp a întrebat:

Exista tableta cu care pot rula jocuri ca metin gta etc?

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Da merge jocuri gen GTA dar Metin2 nu stiu, iti merge si pe tableta dar iti trebuie o tastatura sa poti juca.
Dar conteaza si configuratia daca este DRR3, (Memoria sau video sa fie de 512-1024Mb) si 2Gb Ram.
Mult Succes.

| robertmagiculhp explică (pentru DragomirMihail2020):

Are 2 gb ram 35 gb free si are si tastatura e windows8 tableta si tastatura ce zici?

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru robertmagiculhp):

Daca are si tastatura iti merg jocurile GTA, Metin2.
Merge oricum dar nu puteai sa navighezi in joc daca nu aveai tastatura si mouse.
Ca acest tipuri de jocuri cer tastatura si mouse (Jocuri cu masini gen Need For Speed Rivals sau Most Wanted mergea simplu pe tableta daca vreai mergea si pe tastatura.

| robertmagiculhp explică (pentru DragomirMihail2020):

Ok da am si tastatura e bine nu ca as juca metin dar inseamna ca pot juca jocuri de laptop yes!

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru robertmagiculhp):

Correct.Mersi si pentru funda.

6 răspunsuri:
| Killzone a răspuns:

Exista tipuri de gta care merg pe tableta dar metin iti spun clar ca nu merge sa joci pe o tableta. Sper ca te-am ajutat