| anonim_4396 a întrebat:

Exista vreun joc de strategie gen: seriile Total war, (sau vreo expansiune a acestora) Care sa cuprinda toata planeta? sau macar vreo 2-3 continente (gen Europa-Asia-Africa).

3 răspunsuri:
| DarthNiger a răspuns:

Incearca Europa Universalis 4 sau 3 ( depinde care din ele iti merge) si Crusader Kings 2, Europa Universalis 4 e putin mai complicat, insa daca te uiti pe Youtube la gameplay-uri o sa stii cum sa joci imediat.

| anonim_4396 explică (pentru DarthNiger):

Stiu Europa universalis, si m-am uitat su ca crusader kings 2 Insa ambele is pe Europa si zona marii meditariene.,
Sunt curios daca exista un joc, gen sa cuprinda si europa si asia completa.

| DarthNiger a răspuns (pentru anonim_4396):

Europa Universalis nu e doar pe Europa, contine si Asia si Africa, sigur te-ai uitat atent?