| Robertoindark a întrebat:

Football Manager 2014, un joc spectaculos, unde rabdarea si cunoasterea fac diferenta. Asta e problema, am rabdare, stiu jucatorii, iar desi nu au un overall (level) imi dau seama usor ce valoare are fiecare dupa randamentul de la antrenamente cat si din timpul meciului, dar chiar si asa, imi este foarte greu, uneori chiar chinuitor sa castig partide. ex: Steaua vs oricare echipa din liga 2. daca joc (cu steaua) impotriva oricarei echipe din liga a 2-a pierd cel putin 3 meciuri din 12
Ce trebuie facut, pas cu pas, inainte de inceperea unui meci si pe parcursul saptamanilor trecute? (poate fac eu cv gresit). Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| tororoki a răspuns:

Ai grija la asezarea in teren iar fiecare jucator pe sa fie pe pozitia pe care joaca cel mai bine, nu poti pune un ST sa joace pe GK si etc.

| Robertoindark explică (pentru tororoki):

laughing Am zis ca stiu sa joc, dar uneori nu imi iese nimic, am de jucat in supercupa romaniei si nimic, pierd, dau restart, pierd iar, schimb formatia, pozitile, tactica, nu da roade, des m-i se intampla asta.
P.S. : Joc si Fifa Manager, si sunt foarte bun, adica daca iau o echipa din liga a 2-a, oricare, imi ia cam 4 ani sa castig liga campionilor si asta e ceva de laudat, asa ca nu se pune problema sa fac greseli gen: Asezarea jucatorilor in teren.