| David_Ant_1998 a întrebat:

Fratilor Am o problema cu minecraftul! Cand Intru Ma Scoate Automat dupa vreo 2 -3 minute fara sa scrie out of memory CE SA FAC? CA SA NU SE MAI INTAMPLE ps: ma 1 singura lume pe singal player, windos XP 1 Ram, asa si inainte ma dadea afara cu out of memori dar acum ma da imediat imi iese din joc CE POT SA FA ps(2) am si razer game boots si ramrush (cica cu astea merge mai bine ) deci ma ajutati dau funda! big grin

4 răspunsuri:
| wasilika24 a răspuns:

Mai poti face ceva fara a adauga vreun giga.
schimbai lactia minecraftului din discul C in discul D de exemplu.
sau mai poti incerca sai dai force update
funda e dupa tine big grin

| StefyBoy a răspuns:

1) Mai adauga Ram (1 GB) la calculator sa mearga MC-ul
2) Cred ca e ca calculatorul aloca prea putina memorie jocului, asta nu se poate schimba decat odata cu windowsul, si daca e asa incearca sa joci pe multiplayr, nu consuma asa multe resurse
Funda?

| David_Ant_1998 explică (pentru StefyBoy):

Pai tu ai dreptate, daca joc pe multi player dureaza vreo 5-6 minute dupacare se stinge brusc fata de singal player care dureaza 1minut 2minute

| David_Ant_1998 explică:

Si cineva (wasilika24) mi-a zis sa mut din C in D Programul asta dar cum o fac nu ma pricep prea mult la PC