| compcris00 a întrebat:

Funda.Deci vreau sa-mi i-au un alt pc.Intrebarea este care-i mai bun
1.a8 6600k cu 8570d + hd 7750 2 gb ddr3
2.x4 740 + hd 7750 2 gb ddr3
Uitinduma poe net am vazut ca cu a8 lumea se jaoca in gta 5 fara videoplaca cu 30fps dar problema e ca se incalzaeste foarteeee tare procesorul.Deci daca va fi si procesor si videoplaca,logic procesoru nu va fi atit de cald incit sa prajesti oua pe el, da?

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ete timpenii! Ce te opreste sa iei doar A8, ram ultra-rapid, si un cooler capabil?

| compcris00 explică (pentru KodrutZ):

big grin, ma gindeam la 6 gb ram 1600mhz si cooler nu prea stiu cum sa-laleg dupa cele care au mai multe rotatii sau cum naiba se alege unul bun?

| KodrutZ a răspuns (pentru compcris00):

Te gindeai prost. Minim 1866 CL9 pentru integrata. Cu cit mai rapida, cu atit mai bine. La cooler conteaza capacitatea de disipare a caldurii. Poate sa fie la 5000 rpm si sa fie un rahat sau la 1200 si sa raceasca mai tare ca februarie. happy

| compcris00 explică (pentru KodrutZ):

Deci mai bine cind fiecare isi face treaba sa x4 740 + hd 7750 2 gb ddr3 + 6 gb ram 1600 mhz va fisuficient
http://www.tpu.ro/......761series/

| KodrutZ a răspuns (pentru compcris00):

De cind o tot balanesti tu cu intrebarile astea, ce mentionezi aici nici nu o sa se mai gaseasca pe piata. X4 740 oricum nu se mai fabrica de ceva vreme... In toamna face 3 ani de la lansare. TREI ANI.