| Cornelutz a întrebat:

Funda la raspunsul corect big grin deci eu am windows xp pack 3, 1. 58GHz si 1.00 Ram. problema mea este cu jocurile... Am incercat diferite jocuri si va zic : S4 league l-am instalat mi se misca greu, se bloca, Minecraft care se misca foarte foarte greu, WWE impact dupa un timp mi se restarteaza calculatoru ( cand avem windows xp pack 2 imi aparea blue scren), si GTA san andreas care nici nu mergea instaltat, si metin2 care se misca greu se vedea urat si dupa un timp se bloca. Imi merge doar counter strike chiken invaders si alte jocuri din alea simple. Cineva care se pricepe la calculatoare mi-a zis ca am placa video foarte mica. ce ar trebui sa fac sami meraga si mie jocurile alea? sa schimb placa video?

Răspuns Câştigător
| xToTheZx a răspuns:

De preferabil sa iti pui o placa video mai buna si sa updatezi driverele, sa dai un update la drivere, ar fi bine sa iti schimbi si procesorul pentru ca e cam slabut, dar nu trebuie sa schimbi neaparat. Deci cumpara-ti o placa video mai bunicica si da update la drivere, Bafta!

| Cornelutz explică (pentru xToTheZx):

Ca sa dau update la drivere dau control panel automatic updades? sau cum? ca placa video noua care cine sa mi-o instaleze acum.

| xToTheZx a răspuns (pentru Cornelutz):

Da,sau mai e o metoda, decat sa iti explic e mai usor daca iti dau un tutorial, probabil vei intelege mai bine. Uite: http://www.youtube.com/watch?v=YsENUdtP52w

| Cornelutz explică (pentru xToTheZx):

Dar vor merge acele jocuri chiar daca nu pun acum placa video noua?

| Cornelutz explică (pentru xToTheZx):

Si daca prima metoda cu automatic updates e bine?

| xToTheZx a răspuns (pentru Cornelutz):

Depinde de joc si de placa ta video. De exemplu daca tu placa video de 512 MB si jocul cere 1GB atunci logic ca n-o sa-ti mearga, daca ai tot ce iti cere jocul atunci logic ca iti va merge, si daca e bun jocul.

6 răspunsuri:
| ThEEmperoR a răspuns:

Instaleaza update la drivere.