| TheSoldier a întrebat:

Funda! Sunt incepator la lol si nu stiu ce iteme sa imi iau cand joc cu un campion. Va rog explicati-mi detaliat ce sa iau ca sa pot sa fac si eu macar un kill:

Răspuns Câştigător
| Nicolae_Alexandru_1997 a răspuns:

In primul rand, pentru a deveni mai bun la L.O.L, nu trebuie decat sa joci pana inveti, sa inveti atat de la coechipierii tai cat si de la inamici, cat despre iteme, exista pe internet o gramada de guild-uri, dar daca vrei sa iti faci propiul tau build poti de asemenea sa te gandesti la beneficiile itmemelor si cum se coordoneaza cu campionul respectiv
ex: Akali(APC, melee, assasin, usor de jucat) este un campion bazat pe puterea abilitatii(AP), pentru ea, iti trebuie itme care sa iti dea ap. Hextex gunblade merge extrem de bine pe akali, deoarece ii ofera vindecare din daunele din magie produse de ea, cumulandu-se cu pasiva ei, care ii ofera acelasi beneficiu in functie de ap-ul ei bonus.Nu te panica daca esti praf, joaca in continuare pana inveti, asa am facut eu, nimeni nu m-a ajutat si acuma am ajuns destul de departe, ce este drept am facut greseli multe si prostesti dar omul din greseli invata...
P.S: Nu te grabi ru runele pana nu faci lvl 20 pentru a lua din cele mai bune(runele sunt obiecte care se cumpara cu IP(infuence points) care iti maresc diferite statusuri.
Ex: Runele pot mari Ap-ul Ad-ul, Hp-ul, etc...

1 răspuns: