| AlexFTWgt a întrebat:

Ha noroc. Am si eu o problema la pc... Tot nu ma lasa sa ma loghez pe ubuntu sau ceva de genu ce pot sa ii fac tot imi iau freeze la black screen, ajutor? Dau funda

Răspuns Câştigător
| CatalinulV a răspuns:

Roaga pe cineva sa iti instaleze Windows, sau intra in BIOS (cand se deschide apasa Delete sau F2) si vezi poate ai unele setari pe UEFI, tu avand Ubuntu, trebuie sa ai setarile pe Legacy, scormoneste prin BIOS poate gasesti ceva in neregula. Cauta si pe internet despre BIOS si problema ta.

| flixbuster a răspuns (pentru CatalinulV):

Daca omu' zice ca are Ubuntu si nu zice undeva ca ar vrea Windows, de unde recomandarea ca sa ii instaleze cineva Windows?

2 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

In primul rand va trebui sa descrii mai bine problema, eventual o poza (cu telefonul) pusa pe imgur sa intelegem mai bine ce e acolo. Asa inteleg doar ca strigi dupa ajutor dar nu e clar ce se intampla ca sa si primesti ajutorul de care ai nevoie.

Important e si ce vrei sa obtii: sa folosesti Ubuntu cu succes in continuare sau altveva? Ca ai postat la jocuri...