| SpikeSpigel a întrebat:

Hallo! In vara imi cumpar PS3, si ma gandeam acum, ce ar fi daca mi-as cumpara in loc de PS3 un xbox? Ei, eu imi iau xbox dar stiu ca trebuie sa platesc mai mereu pentru xbox live, imi puteti explica cum functioneaza faza cu multiplayer la xbox, adica cat costa cum se numeste si cum functioneaza chestia asta.

5 răspunsuri:
| Căƚăʅιɳ a răspuns:

Xbox Live e modul prin care te conectezi cu Xbox-ul la internet si joci multiplayer cu alti prieteni.

Deci daca vrei sa joci cu un prieten la aceeasi consola nu trebuie sa platesti dar pentru componenta multiplayer trebuie sa platesti lunar sau anual, totusi daca platesti vei obtine membru gold si vei primi anumite avantaje cum ar fi libertatea de a-ti alege un joc oferit de Microsoft gratis in fiecare luna, jocuri precum Outlast si titluri mai vechi dar distractive cum ar fi Hitman: Absolution and Deadlight
si multe altele.

Eu personal as alege PS3 chiar daca ca hardware nu este un xbox 360 dar tine pasul plus ca ofera Blu-Ray, nu platesti nimic si si exclusivitati mult mai tari(adica ma refer la store lor care dupa parerea mea are jocuri mai ieftine )

| SpikeSpigel explică (pentru Căƚăʅιɳ):

Aha, si daca eu spre exepmlu am ps3 iar un prieten xbox, pot face sa ne intalnim?

| Căƚăʅιɳ a răspuns (pentru SpikeSpigel):

Daca te referi in-game da, daca jocul are componenta multiplayer si intrati pe acelasi server.

| SpikeSpigel explică (pentru Căƚăʅιɳ):

Aha, deci e bine, imi iau PS3. Apropo, tu ai PS3?

| Căƚăʅιɳ a răspuns (pentru SpikeSpigel):

Da dar nu prea ma mai joc