| HereToAsk a întrebat:

Heeii, am o intrebare. Am un calculator facut pe piese. Am pus in el aproape 23 mil. dar intrebarea mea este asta, de ce ca exemplu jocul CS GO imi merge in 40 de frame-uri? astea sunt piesele : processor Intel(R) core(TM) i3-4130 CPU @ 3.40 Ghz, RAM 8 GB, DirectX 11, manufacturer Nvidia, placa video 4GB. La niste prieteni li se misca jocul in 200 de frame-uri cat si pe un pc mai low ca al meu se misca mai bine jocul GTA V. Vreau un raspuns concret, deci va rog LAMURITI-MA si da, ofer FUNDA!

Răspuns Câştigător
| EnvyU a răspuns:

Nu ai zis ce placa video ai, ai zis doar nVIDIA. Ai luat driverele de la nVIDIA? Nu exista un config ceva sau in consola sa setezi fpx_max 101? laughing cum era pe cs 1.6

| HereToAsk explică (pentru EnvyU):

Din pacate, nu am windows-ul cumparat. laughing insa placa video este de la nVIDIA oricum, am aflat datorita tie cum sa maresc fps big grinD sincer nu stiam de comanda cu max_fps big grinDD multumesc si funda.

2 răspunsuri:
| cocp a răspuns:

Ba boss jocul cs go e 2gb si video 242 iti mere pe hard FUNDITA happy