| Olly27 a întrebat:

Hei, am si eu nevoie de ajutor.
Cand eram mai mica ma jucam un joc era gratis pe internet. Era cu razboi. Ideea e ca i-am uitat numele si poate il stie cineva. La inceput iti alegeai un personaj erau 2 fete si vreo 4 sau 5 baieti. Stiu ca pe o fata o chema Olga... dupa aveai o harta mare si puteai sa alegi cu cine sa te lupti iar tu puteai sa fii arcas si luptai si tu. si era o cetate mare Alexandria si era ffff greu sa lupti cu ea pentru ca avea armata mai mare. Si puteai sa cumperi armata, sa o asezi strategic era suuuuuper jocul si as vrea sa stiu daca il stiti. Multumesc anticipat, il caut de fff mult timp happy

2 răspunsuri:
| claudiu89 a răspuns:

Mai nou toate jocurile sunt pe internet, poti da mai multe detalii?
Era joc romanesc sau unde era Alexandria in joc? controlai o unitate? mai multe unitati? era de strategie gen "Red Alert"?
Era joc in browser sau descarcat pe calculator? De unde aveai jocul? laughing, cat de mica erai cand te-ai jucat? in ce an era...

| Olly27 explică (pentru claudiu89):

Da,imi dau seama ca nu am dat prea multe detalii..doar ca nu mi amintesc.
Da, era joc de strategie tu iti ordonai soldatii si ii cumparai. Tu decideai unde sa ataci si uneori erai tu atacat.
Jocul il gaseam pe un site cautand "jocuri cu razboaie medievale" dar acum nu l mai gasesc...multumesc oricum dar mai multe detalii nu stiu, poate a fost sters. Nu, nu era romanesc, una dintre cetati se numea Alexandria....Cred ca aveam 10 ani, iar acum am16 laughing