| JusTInSane a întrebat:

Hei, as vrea sa va aud parerea.
De fiecare data cand incerc sa filmez cu fraps orice joc, imi scade de la 60fps la 10-15 fps, si am un lag infernal.
Nu stiu, dar cred ca nu am un calculator atat de praf incat sa nu mearga macar sa filmez cu 40fps:
nume device NVIDIA GeForce 9800GT
processor: AMD athlon 7750 dual-core(2cpus) de 2.7 Ghz
Memorie:4096 mb ram
windows care ruleaza pe 64bit
Display mode 1440x900 32bit (60hz)
directx 11.
Va rog sa ma ajutati in caz ca stiti cum sa fac sa filmez cu 40-50 fps, si in caz ca pot filma cu atat.

3 răspunsuri:
| VladyXR a răspuns:

Salut JusTInSane.
Deci urmatoarele probleme sunt:
1.Rezolutia care o ai e prea mare si placa ta nu rezista asa mult in jocuri cu FRAPS, scade la 1024x768 sau 1280xXXX.
2.Sau filmeaza cu Nvidia Shadow Play.
Sper ca te-am ajutat!
Bafta.

| OcelotPisicesc a răspuns:

Poti bifa sa iti filmeze cu 30 FPS, cu 50 FPS sau scrii tu cate FPS-uri sa filmeze maxim. Nici pe buda mea de computer nu filmeaza sub 25 FPS