| cumdc a întrebat:

Hei cum as putea sa fac bani din Youtube am un canal si nu stiu cum sa fac acel cont sau cum se numeste

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

De ce toata lumea este asa de disperata dupa bani?
De ce crezi ca daca pocnesti din degete, vai castiga bani de pe yt? Si oricum, bani nu se fac atat de usor, faci un clip pe zi, strangi 12 vizualizari si 4 like-uri si primesti bani... nu.
Daca imi amintesc bine, la 1000 vizualizari primesti 0, 01-0, 1 centi sau ceva, deci iti pierzi timpul pentru o bomboana.
Dar problema este ca s-au cam luat toate ideile de canale din Romania, si deci greu vei avea un canal de succes.
Pana acum nu am vazut Primitive technology varianta romaneasca, iar daca te gandesti la un canal cu clipuri "Daca razi pierzi" etc, iti pierzi timpul.
In concluzie, daca iti doresti bani, munceste.

| Tamas_Gabriel-Cătălin_2003 a răspuns:

Salut! Ca să faci bani din Youtube, trebuie să faci peste 1.000+ de vizitatori sau poti face parteneriate cu alte firme, sunt câteva care te ajută să faci bani, eu îți recomand să faci Youtube pentru a atrage abonații si vizitatori, dacă esți mic în abonați, nu îți recomand să te mizezi să faci bani din Youtube de la început.