| Denis_Denis_1998 a întrebat:

Hei salut, am o intrebare, mie imi Gta 5 imi mergea in 10 fps in oras sa zicem pe munte cam vreo 15 20 si am un hdd Toshiba de 500gb daca imi iau un ssd kingspec de 180 gb imi va creste fps-ul cu vreo 10 fps?

1 răspuns:
| TheCaliptus35 a răspuns:

Nu,fps-urile nu vor creste.Ssd-ul va ajuta la loading screen si la citirea datelor.(asta numai daca pui jocul pe ssd)Singurul mod prin care ai putea sa cresti fps-urile este sa faci un upgrade de procesor sau placa video.Totusi ssd-ul nu ar fi o idee rea, deoarece acesta poate invia pana si laptop-urile vechi de 10 ani. Face intreg sistemul sa se simta mai bine, putin mai capabil(insa nu in jocuri).