| steff30 a întrebat:

Hei TPU, am flight simulator x si abia am inceput sa joc laughing)faza e ca habar nu am cum se numeste acea chestie de pe coada avionului care te ajuta sa virezi stanga-dreapta fara flapsuri laughing cum se numeste si din ce taste sa foloseste?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Valentin, daca esti bomba, macar taci. ARIPA? Tu citesti ce timpenii postezi inainte sa dai cu bota in balta?
@steff: In engleza ii zice rudder fix ca la nave. In romana poti sa ii zici si cirma, dar mai degraba e vorba de stabilizatorul vertical si directie (partea mobila a ampenajului vertical).

| steff30 explică (pentru KodrutZ):

Merci dar stii din ce taste se foloseste?

| KodrutZ a răspuns (pentru steff30):

Ti le configurezi tu... alea default nu le stiu pe de rost, da' poti sa le vezi in joc.

3 răspunsuri:
| Acristinei_Valentin_1998 a răspuns:

Nu stiu din ce taste se manevreaza.Se numeste aripa cred...