| DongYiJang a întrebat:

Hei, TPU! Am instalat Metin2 pe PC-ul unui prieten, mentionez ca si-a instalat un windows nou (Windows 7), si spune asa: "sorry, your system does not support 3D graphics, please check your hardware and system configuration then try again.". Tradus ar fi asa: "îmi pare rău, sistemul dvs. nu are suport pentru grafică 3D, vă rugăm să verificați hardware-ul și configurația sistemului, apoi încercați din nou." Pe windows XP, care il avea, nu facea asa. Am dat la Proprieties si nu-mi arata nimic de 3D, am dat si la control panel si tot nimic. Asa s-a intamplat si la un joc My sims, metin2 ro, epical metin 2 pana acum. Ce ar trebui sa fac? Trebuie sa instalez Adobe flash player? laughing Dau funda! URGENT!

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Trebuie sa ai instalat Driverul in calculator ca sa iti mearga acel driver iti ofera grafica 3D altfel nu iti merge jocuri cum ar fi:Metin2, Cs, GTA, sims, etc.
Adobe flash player se foloseste pentru brower pentru a viziona videoclipuri.

Dupa aceea poti sa intri in joc.
Driverul il ei de pe CD/DVD sau de pe internet.
Ex:Daca ai nVIDIA:
http://www.geforce.com/drivers
PS:Stim si noi engleza nu trebuie sa ne traduci.
Sarbatori Fericite.

| DongYiJang explică (pentru Mihail2020):

Ha ha ha. Poate altul nu stie asa bine engleza, dar stie IT.
laughing) Prietena mea spunea ca pune si traducerea, pune, PUNE etc. laughing)
Ma "batea la cap". laughing
Multumesc frumos.
Funda!

| Mihail2020 a răspuns (pentru DongYiJang):

Pai ca-m in cazurile astea ca-m 95% din baieti pun erorile pe care le au in engleza si este mai usor sa iti zicem si rezolvarea unei erori sau probleme de sistem.
Cu prietena stiu cum este asa ca nu ma intreba! Cu placere si acuma iti merge calculatorul cu 446% viteza calculatorului tau se vede performanta.

| DongYiJang explică (pentru Mihail2020):

Sunt fata... straight face
ma refeream la prietena mea, nu iubita... laughing
ok, mersi inca o data. big grin

4 răspunsuri:
| Albu_Andy_1989 a răspuns:

Nu ai placce video 3D si de aceea
daca ai avea ar merge
ia-ti placa video 3D si pe urma iti merge