| AndreeaDmn a întrebat:

Am laptop Dell LATITUDE D600, şi windows 7 pe el. De la un timp merge tot mai naşpa, şi când se aprinde îi ia o veşnicie, adică înainte de Welcome se face ecranul negru şi stă aşa aprox. 3 minute. Pe skype nu pot suna cu video call că se blochează. Multe programe nu am pe el, nu rulez multe programe in acelaşi timp. Ţin sa menţionez că am instalat windowsul acum 2 luni.
Fundă + vot! Mulţumesc anticipat happy.

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

Pentru ca un Dell D600 este un laptop foarte vechi (lansat prin 2003!) si deloc potrivit pentru Windows 7. Am si eu un astfel de laptop cu 512MB RAM, 80GB HDD si o placa video de 64MB. Pur si simplu nu sunt suficient de performante sa duca un Windows 7 care are nevoie de:

1 GHz 32-bit or 64-bit processor
1 GB of system memory
16 GB of available disk space
Support for DirectX 9 graphics with 128 MB memory

Sincer, sunt mircat ca inca functioneaza acel laptop! Si sa ai un W7 pe el e o idee foarte, foarte proasta. Un D600 e construit pentru windows XP, preferabil Service Pack 3. Cheama pe cineva care se pricepe, si fii sigur sa-ti notezi toate driverele existente inainte, altfel te vei trezi cu un XP fara sunet, video sau alte drivere! Inca odata, cheama pe cineva care se pricepe daca nu te descurci, ii dai o bere si te ajuta. bafta

3 răspunsuri:
| Eu500 a răspuns:

K deci ce ai tu de facut este clar sa schimbi windowsul clar puneti win 8, win7 sau xp
Funda?

| AndreeaDmn explică (pentru Eu500):

Poţi explica şi de ce?

| Andrei7520152 a răspuns (pentru Eu500):

Varza...

| Andrei7520152 a răspuns (pentru AndreeaDmn):

Pentru ca un Dell D600 este un laptop foarte vechi (lansat prin 2003!) si deloc potrivit pentru Windows 7. Am si eu un astfel de laptop cu 512MB RAM, 80GB HDD si o placa video de 64MB. Pur si simplu nu sunt suficient de performante sa duca un Windows 7 care are nevoie de:

1 GHz 32-bit or 64-bit processor
1 GB of system memory
16 GB of available disk space
Support for DirectX 9 graphics with 128 MB memory

Sincer, sunt mircat ca inca functioneaza acel laptop! Si sa ai un W7 pe el e o idee foarte, foarte proasta. Un D600 e construit pentru windows XP, preferabil Service Pack 3. Cheama pe cineva care se pricepe, si fii sigur sa-ti notezi toate driverele existente inainte, altfel te vei trezi cu un XP fara sunet, video sau alte drivere! Inca odata, cheama pe cineva care se pricepe daca nu te descurci, ii dai o bere si te ajuta. bafta