| obeloiu3stefania2adr a întrebat:

Am o intrebare: Cum pui un skin in Minecraft?

Răspuns Câştigător
| RocKzZ a răspuns:

Salut. Pai asta e link-ul : http://mcskinsearch.com/browse si dai pe care vrei. Dar ideea e ca atunci cand intri in joc trebuie sa iti pui numele acelui skin. Pui sageata pe el o sa iti apara numele iar cu ala trebuie sa intri in joc. Sau mai exista o metoda : ITI CUMPERI CONT PREMIUM. Funda?

1 răspuns:
| DaDuSH a răspuns:

Pai, daca ai jocul cumparat, trebuie sa te loghezi cu contul la ei pe site si sa uploadezi acolo skinul.
Daca nu il ai cumparat, poti folosi mineshafter (cauta pe google) sau poti sa inlocuiesti modelul default din folderul jocului (e undeva intr-o arhiva) cu skinul tau.
O alta modalitate (daca nu ai jocul cumparat) ar fi sa iti pui numele unui jucator cu skin (ca de exemplu: Notch)