| dororo a întrebat:

Hei TPU am o intrebare vreau sa imi fac un card presupun ca sa scot bani de pe un site numit playerauctions si nu stiu ce sa fac... adica cum sa ii spun la aia de la banca si la ce banca ma pot duce sa cer. ps nu stiu daca trebuie card cu dolari sau cont cu dolari

DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| iar99Teo a răspuns:

Te poti orice la orice banca si deschizi un cont de debit. Specifici ca vrei un card pentru plati online. Iti recomand sa folosesti ulterior paypal. Iti protejeaza cardul si nu il expui direct pe net.

| dororo explică (pentru iar99Teo):

Pai paypal fac oricum

| iar99Teo a răspuns (pentru dororo):

Apeleaza la banci mari care au sistem informatic bine pus la punct gen BT, BRD, ING....etc. Soliciti un cont/card de debit pentru plati online. Ele sunt compatibile visa sau mastercard. Pt.
Paypal trebuie sa depui o suma mica in cont pentru activare 3 euro daca nu ma insel. Aia ii retrage paypal-ul ca sa testeze tranzactia dar ii regasesti in paypal apoi..deci nu ii pierzi... apoi cu un extras de cont de la banca bagi codul tranzactiei cu paypal-ul si in felul asta se confirma cardul.(gasesti pas cu pas in contul de paypal cum se face activarea asta). Plati online poti sa faci si fara paypal ca doar nu tii bani pe card decat atunci cand ai nevoie. Insa e mai sigur prin paypal, dar platesti un mic comision pe fiecare tranzactie gen 2-3 euro. Eu tin contul gol si depun doar daca fac tranzactii. Bafta!