| goblinuldansatordincalcaie a întrebat:

Hei TPU, azi am cumparat un mouse fara fir cu gandul sa-l pun la televizor. Am un Samsung SmartTv care nu are telecomanda pentru internet, ci doar una normala, asa ca am zis sa folosesc un mouse fara fir. l-am cumparat si am pus cipul in spatele televizorului, am pus bateria in mouse si nu merge, nu se aprinde becul de la mouse. am pus la televizor mouse-ul cu fir pe care il am, si acela merge... la fel am facut si la calculator, mouse-ul cu fir merge iar cel fara fir merge... Este ceva ce nu stiu eu ca trebuie sa fac cu el, sau e o problema cu mouse-ul?

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Daca mouse-ul nu merge cand e conectat wireless la un pc sau laptop, e posibil sa aiba o problema tehnica si poate fi inlocuit in magazin. Va trebui returnat cu toate accesoriile sale (cutie originala, documentatie, factura/bon) si vei primi alt produs functional.
Ar fi bine sa se faca testul produsului chiar in magazin, daca exista aceasta posibilitate.