| YoloTime a întrebat:

Hei TPU big grin,vreau sa ma apuc de youtube(gaming) si vreau sa imi iau un PC nou. Vreau sa postez GTA 5, CS:GO si alte jocuri noi aparute.Care dintre aceste 2 PC-uri sunt bune pentru randat, si multe fps-uri in jocuri? Primul PCtonguerocesor i5-4460 3.4ghz,placa video gtx 750 ti WindForce 2X 2gb DDR5, 8GB,1TB HDD.Sau al doilea PC:procesor i3-4170 3.7ghz,placa video gtx 960 OC 2gb DDR5, 8GB,1TB HDD.Care este mai bun pentru randat si multe fps? big grin

1 răspuns:
| AnoNymOuSS11 a răspuns:

Fa-ti pc pe componente, asa:i5 4460k, placa video gtx 960, 8gb ram, la restul te descurci cred. Daca nu vrei sa faci cum ti-am zis aici, primul cred ca e mai bun, dar v-a imbunatatii calitatea daca iti iei gtx 960 pe el