| anonim_4396 a întrebat:

Eu as vrea să-mi achiziționez un calculator gaming si mi-am făcut unul pe piese!
M-ar interesa daca piesele se potrivesc, daca e bun, cum ar merge,, GTA 5",,, FIFA 17", etc., câte FPS-URI ar avea(eu as vrea sa aibă maximu) si grafica cum ar fi!
Si mai am o intrebare:
Ce credeți ca Windows ar trebuie sa bag pe el ca să-mi meargă jocurile bine(si să-mi spuneti si bit cât ar trebui)!
M-ar mai interesa daca as putea sa cer si asamblare daca da arătați-mi voi unde si daca la-ș putea plăti in rate!
Uitați aici linkul cu PC-ul:
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2453526/

Răspuns Câştigător
| Hypermoon a răspuns:

E Compatibil, iar jocurile gen GTA 5 iți va merge perfect fără nici-o problemă. Nu știu exact să îți spun FPS câte vrei avea, dar cum am mai spus nu vei avea probleme.
2 - Windows 8.1 Pro pe 64 Bit.

| anonim_4396 explică (pentru Hypermoon):

Mulțumesc mult!

18 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Schimba placa de baza si procesorul cu :
http://www.pcgarage.ro/procesoare/intel/kaby-lake-core-i5-7400-3ghz-box/
http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/gigabyte/b250m-ds3h/

I5 7400 este PUTIN mai performant decat I5 6500!

| Gonrax a răspuns:

Sunt compatibile, dar îți consumi degeaba banii pe 16 GB RAM.
Dacă vrei jocuri ca GTA 5, FIFA 17 și altele, ai putea să-ți iei 8 GB RAM și ieși cu niște bani în plus.
(Eu am tot 8 gb ram și mă descurc bine).

| anonim_4396 explică (pentru Gonrax):

OK!
O sa vad ce o sa fac!
Oricum mersi mult!

| anonim_4396 explică (pentru Mihai1810):

Da dar eu V-am întrebat daca PC-ul pe care l-am făcut eu e bun si daca unt compatibile piesele, nu ți-am spus sau V-am spus sa îmi faceti voi unul!
Mai citește odată întrebarea!

| AlexDFY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti am raspuns, nu este compatibil, procesorul si placa de baza au alt socket, iar eu in wishlist ul ala ti am pus 8 gb, nu 4.

| Mihai1810 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si cu ce te deranjeaza ca ti-am facut ceva mai bun la un pret mai mic? Ca sa iti raspund la intrebare: da sunt compatibile intre ele componentele.

| anonim_4396 explică (pentru Mihai1810):

Nu este nici-o problema ca mi-ai făcut si tu unul, chiar am apreciat dar eu voiam sa vad daca PC-ul meu este compatibil!
Atâta tot!
Oricum mersi!

| AlexDFY a răspuns:

Salut, pc ul pe care l ai facut nu este compatibil.Pc garage iti ofera si montare, costa 60 de lei http://www.pcgarage.ro/servicii/pc-garage/asamblare-standard/
In aceasta luna e gratuit
Uite un cod de reducere pentru pc garage: WA6S16MR

| anonim_4396 explică (pentru AlexDFY):

De ce nu este compatibil?
Eu stiu ca este compatibil!

| AlexDFY a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze, eram extrem de obosit aseara, da este compatibil, scuze pentru greseala.

| anonim_4396 explică (pentru AlexDFY):

Nu este nici-o problema!
Dar mi-ai zis de doua ori ca nu este compatibil!
Iar a doua oară mi-ai zis ca procesorul si placa de baza au soketu-l diferit!
Deci pana la urma este compatibil sau nu?

| AlexDFY a răspuns:

Uite si un wishlist care este compatibil, daca vrei sa dai mai putini bani, spune mi, si voi face unul mai ieftin.
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2453610/
Nu uita sa foloseti codul de reducere: WA6S16MR

| anonim_4396 explică (pentru AlexDFY):

Mda ce sa zic!
Eu vreau 16 gb ram nu 4gb ram si 2 tb nu 1 tb!

| sosoi112 a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/surse/segotep/gp600g-500w/
bagi sursa asta in el aia este pocnitoare si placa de baza e ok dar eu as lua ceva de genul http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/msi/b150m-gaming-pro/
Jocurile o sa mearga bine cat de bine o sa vezi cand il cumperi si vezi ce si cum nu poate nimeni sa spuna exact cum si ce ca windows, 10 este cel mai bun si normal ca pe 64bit
Uita-te si la aceasta configuratie care este similara numai ca ai un procesor mai bun ram mai putin unde mai poti adauga si hard de 1tb nu ai ce face cu 2tb o sa cumperi 2 si o sa zici ca mai bine luam 1tb ca nu am ce face cu 2
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2456714/

| anonim_4396 explică (pentru sosoi112):

Cum adică este pocnitoare sursa?

| K1LL3R1337 a răspuns:

Eu am un wishlist care sigur o sa bata majoritatea de aici, doar ca pe partea de placa video e mai slab pentru ca are versiunea de 3GB, diferenta dintre cea de 3GB si 6GB este de 10% +/-.
Am adaugat cooler potent, placa de baza mai buna si SSD.
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2459394/