| alii98 a întrebat:

Hei TPU,mi-am luat un laptop si vreau sa ii pun un ssd si o placuta de ram(am verificat compatibilitatea) si intrebarea este,daca cumpar din alt magazin una dintre componente(e cam scumpa) sau chiar amandoua,si le duc intr-un service autorizat sa mi le monteze,voi pierde garantia? precizez ca cei de la eMAG nu au service sa il duc acolo,asa ca eu zic ca nu au de ce sa strice garantia daca i-au componentele de la alt magazin, nu?

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Ei nu garanteaza pe produsele altora, deci isi va pierde garantia! Trebuie sa-i duci la ei si sa puna ei ce vrei tu din produsele lor atunci nu se va pierde garantia!

| alii98 explică (pentru lpavel):

Am sunat si au spus sa merg la un service autorizat, ei neavand service, la asta ma refer, dar oricum, mersi