| anonim_4396 a întrebat:

The Sims 1/The Sims 2 cum se instalează? Și de pe ce site pot să le downloadez?
Fundă.

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Le instalezi cum se instaleaza mai toate jocurile, descarci un fisier.iso si folosesti un program care se ocupa cu "deschiderea" acestor tipuri de fisiere, ori, daca este cazul, doar dezarhivezi un.rar si poti sa pornesti jocul imediat.
Recomand urmatoarele surse: SkidorowReloaded, IGGGAMES si Ocean0fGames, ele sunt cele mai sigure siteuri care se ocupa cu chestii de genul.
Pentru a deschide fisierele.iso vei avea nevoie de un program, eu recomand WinCDEmu, este open-source, deci fara virusi si fara alte functii nefolositoare sau trial-uri pentru care multe programe care trebuie sa faca un simplu lucru, cer bani.
Daca ai probleme sau alte intrebari, nu te sfii, ma gasesti aici dar poti sa-mi trimiti si mesaje/felicitari (pe TPU).

Mai trebuie mentionat ca vei avea nevoie si de WinRAR, el se ocupa cu dezarhivarea fisierelor de tio arhiva.