| coopilasdulke a întrebat:

Heii T. P. U! Am vazut in Imvu k unii au badges foarte mari...stiti cumva unde pot gasi?happy

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| Monika_Monik_1995 a răspuns:

La magazin(shop)

| Deea_Andreea_1995_0KSy a răspuns:

Heii puppy dog eyes
Pentru a face badges trebuie sa faci:
1-Sa fii logat pe IMVU
2-Te duci la SHOP, dar nu dai click pe el ci astepti sa iti apara 2 casute.Tu dai pe prima casuta, adcica SHOP THE CATALOG
3-Iti alegi o categorie de haine, accesorii..etc
4-Dupa ce ti-ai ales categoria la haine sau accesorii sau la ce-ti i-ai ales ai vazut ca la fiecare haina sau acesoriu scrie numele celui care a dat la vanzare haina..etc
EX:Kiduu3988(ceva pe acolo) laughing
5-Dai pe numele persoanei(EX mai sus). Dupa ce ai dat pe numele persoanei iti va aparea tot ce a dat la vanzare.Tu dai pe poza persoanei, iar acolo iti arata pagina persoanei. Dupa accea dai in jos pe pagina, iar acolo vei gasi un patratel care scrie "BADGEST"
6-Dai pe el si iti va aparea un patrat in care scrie ceva, iar tu dai pe "OK"
7-Dupa ce ai facut pasii acestie, dai pe "ACCOUNT" sus de tot.
8-Dupa ce ai dat acolo iti va aparea setarile contului.Tu vei da in jos de tot unde vei gasi doua patrate:unul in care ai badges-urile pe care le vede toate lumea(primul patrat de sus), iar celalat patrat (cel de jos) iti arata badges-urile pe care le vezi tu.
9-Dupa accea dai pe badges-urile din patratul de jos si le tragi in patratul de sus.

Sper ca te-am ajutat big grin