| danyshatAT a întrebat:

Heii TpU am si eu o intrebare imi instalez windows 7 ultimate si ma incurc la faza cu partitiile le pot formata pe toate fara a le sterge si creea altele? adica windowsul vechi (xp) se afla pe partitia c si daca o formatez se sterge nu? si dupa pot instala noul windows pe partitia c adevarat? nu vreau sa sterg partitiile pentru ca am informatii in ele si multe jocuri vreau foar sa imi raspundeti daca merge sa formatez c-ul (windowsul vechi) pentru a instala noul windows pe partitia c happy

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

DA! Poti formata partiile fara a le sterge si daca ai formatat o partitie dispare tot de pe ea inclusiv sistemul de operare vechi.Repet: daca formatezi partitia C in cazul tau partitia cu windows-ul dispare TOT de pe ea, jocuri, fisiere, poza, video si ce mai ai tu pe ea acolo.
Daca vrei sa pastrezi date din pc ->muta datele importante in partitia D si apoi instalezi windows-ul in partitia C. Cand ajungi la partitii formatezi doar partitia C si nu te legi si de partitia D. Datele raman intacte in partitia D dupa instalare.

Succes!

| danyshatAT explică (pentru neluL):

Multumesc m-a ajutat mult raspunsul tauhappy

| neluL a răspuns (pentru danyshatAT):

Cu placere! wave bye, bye