| PufaaariNaaxD a întrebat:

Heii TPU!:* (scuze de categorie)
Mi s-a dezactivat contul de facebook dar nu am facut nimic.
Cum sa l reactivez?crying

7 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Cum ti s-a dezactivat? Ai primit email, ceva? Nu te mai poti conecta? Ce eroare ai?

| PufaaariNaaxD explică (pentru neluL):

Păi nu am primit nic un email nimic nu am fost anuntata.
Pur si implu dintr-o dat imi-a aparut ceva si s-a deconectat.Am recincercat sa intru si acceasi probleam..Contul tau este dezactivat.crying

| neluL a răspuns (pentru PufaaariNaaxD):

Contul tau a fost dezactivat in urma unei plangeri reale sau false de catre facebook.Plangerea sau reclamatia o putea face oricine din ''prietenii tai'' pentru ca nu ai respectat unele reguli cum ar fi numele tau de pe facebook.
Nu se mai poate face nimic cu acel cont.

| PufaaariNaaxD explică (pentru neluL):

Iti multumesc.dar oare de ce si cine a putu face asta..cata nesimtire..infine.

| neluL a răspuns (pentru PufaaariNaaxD):

In fine...pe viitor cauta sa pui numele tau real sau cat mai aproape de realitate pe facebook. Si tu poti raporta orice nume care nu ti se pare real de pe facebook.Acelasi lucru se intampla cu acele conturi -> vor fi dezactivate.

| PufaaariNaaxD explică (pentru neluL):

Consider ca Denysa Deny nu e un nume cum ar veni nereal.E de realitate.
Dar na.uni.

| neluL a răspuns (pentru PufaaariNaaxD):

Facebook nu ia in considerare ceea ce credem noi. Daca un nume este raportat ca fiind nereal, facebook ia masuri.