| IrinaIvashkov a întrebat:

Heii love struck

Vouă cum vi se pare. Este de fapt Windows 7 sau Windows XP mai bun, bine exceptand faptul/ ca Windows 7 are o tema mai intrs si e mai nou. Sincer mie mi se par la fel de bune. Sau chiar XP mai bun
Funda

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Nici nu exista comparatie cu un soft care nu mai are suport tehnic de 2 ani! in cazul de fata XP.
Singurul lucru care il mai poate tine pe un utilizator sechestrat in Windows XP este performanta slaba a computerului. Alt motiv nu vad. Windows 7 are atatea lucruri in plus ca nu le stiu numarul(instrument de decupare,Depanare,interfata moderna,harta retea, redenumirea unui fisier fara modificare extensie, Directx 11, securitate avansata-poate pe unii enerveaza UAC, dar asta e cea mai sigura solutie de a te proteja de virusi, de a nu acorda utilizatorului acces total, ci doar cu confirmare). Drivere se gasesc, exista compatibility mode,plus multe programe noi care nu mai ruleaza pe XP,programele deschise şi fişierele pe care le utilizezi cel mai des le deschizi dintr-un click sau două(Jump Lists),te conectezi la orice reţea fără fir disponibila în doar trei clicuri(View Available Networks),navighezi cu o mulţime de ferestre deschise mai rapid(Peek, Shake, Snap),cu uşurinţă partajezi fişiere, fotografii, muzică şi în reţeaua de domiciliu(HomeGroup),administreaza imprimante, aparate foto, si alte dispozitive mai bine,built-in de apărare împotriva spyware şi alte programe malware(Windows Defender),pastreaza datele private in siguranta (BitLocker),Parental Controls,Performance improvements,Power management,Windows Live Movie Maker,Windows Touch, te poti conecta de la distanta la pc-ul tau prin -> Remote Media Streaming, management energetic îmbunătăţit pentru o viaţă mai lungă a bateriei in cazul laptopurilor ...si lista continua! Windows 7 ->THE BEST fara comparatie.